Menü
 • menu
  Üye Girişi
  Şifremi Unuttum
  Kayıt Ol
  veya
  Sepetim
  Filtre
  Kategoriler
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
  Marka
  Model
  {{ FILTER.NAME }}
  Fiyat
  {{ SELECTED.TEXT }} ×
  Seçili Filtreler
  Görünüm :
  Toplam 119 ürün bulunmaktadır.

  Buat ve Sigorta Kutusu Çeşitleri

  Sigorta kutuları ve buatlar, elektrik tesisatının olmazsa olmaz parçalarından biridir. Kutuların içerisinde şalter adı verilen; odalara, diğer alanlara elektriği dağıtan düğmeler bulunur. Bu kutuların işlevi elektriğin güvenli şekilde kontrol edilmesidir. Bu sistemin kutu içerisine konulmasının nedeni de güvenliktir.

  Sigorta paneli şalterlerin ve diğer elektrik aksamının kapalı bir şekilde durmasını sağlar. Böylece olumsuz dış etkenlerden kaynaklanan nedenlerle tehlikeler ortaya çıkmaz. Farklı türde kutular mevcuttur. Hangisinin kullanılacağı alanın durumuna göre değişiklik gösterir. 3’lü, 4’lü, 24’lü ve 36’lı gibi farklı kutu seçenekleri vardır. Modern tasarımlı sigorta kutuları, kullanım alanlarına ayrı bir hava katar. Dayanıklı kutular sayesinde yangın, sıvı teması gibi tehlikeler meydana gelmez.

  Farklı Modellerde Sigorta Kutuları

  Tekli sigorta kutusu ve çoklu modeller sayesinde kullanım alanında elektrik hattının genişliğine uygun bir model bulabilirsiniz. Ürünlerde bulunan şeffaf kapak sayesinde şalterleri kapağı açmadan rahatça kontrol edebilirsiniz. Kablo girişleri için ekstra koruma kapağının bulunması sayesinde güvenlik en üst seviyeye çıkarılır.

  Aksesuar seçeneklerini inceleyerek klape ve mühürleme seti alabilirsiniz. Böylece kullanım alanında ekstra tedbirler alma şansınız olur. Modellerde bir ya da iki sıralı gibi farklı alternatifler sunmaktayız. Modellerde bulunan birim sayısı da farklıdır.

  Sigorta kutularında yüksek IP koruma derecesi bulunur. Modellerin UV ışınlarına dayanıklı olması sayesinde güneşe bağlı hasar ortaya çıkmaz. Kutuların polikarbonat malzemeden üretilmesi dış ortam kullanımlarında bile zarar görmemesini sağlar. Tam izolasyona sahip sıva altı sigorta kutusu modelleri, her zaman yüksek dayanıklılık sergiler.

  Farklı Kullanım Alanlarına Yönelik Buat Çeşitleri

  Aydınlatma, yangın buatı gibi modeller, farklı kullanım alanlarına yönelik çözümler bulmanızı sağlar. Buatlar, elektrik dağıtımlarının tek bir yerden güvenli şekilde yapılmasını sağlayan kutulardır. Elektrik kabloları, iletkenler buat üzerinden birbirine eklenir. Buat kullanımı bu noktada zorunludur. Kullanım alanına ve elektrik bağlantılarını durumuna göre farklı buatlar vardır.

  Aydınlatma buatı, aydınlatma kablolarını buluşturan bir parçadır. Bunun yanı sıra buatlar şekilsel özellikleri yönüyle de birbirinden ayrılır. Kare, tünel, sıva üstü, antigron gibi farklı seçenekler arasından uygun olan tercih edilebilir. Acil durum aydınlatma buatı gibi farklı seçenekler sayesinde tüm kullanım alanına uygun bir model bulmak mümkün olur.

  Buatlarla beraber kullanmak için kablo klemensi gibi ürünler de satın alabilirsiniz. Bu malzemeler birden çok kabloyu bağlamak için tercih edilir. Güvenli bir bağlantı için klemenslerin kullanılması yasal bir zorunluluktur.

  Sigorta ve Buatlar Ne İşe Yarar?

  Sigorta ve buatlar, kapalı alanlarda elektriğin güvenli bir şekilde kullanılması için önemli ekipmanlardır. Elektrik devresinin ıslanmaması, güneşe maruz kalmaması, yangın sırasında zarar görmemesi; sigorta ve buatlar ile mümkün olur. Buatlar, kabloların düzenli durması açısından da fayda sağlar. Kabloların açıkta durması, elektrik çarpması gibi olayların meydana gelmesine de sebep olabilir. Bu nedenle buat kullanımının ciddi anlamda faydalarından bahsedilebilir.

  Sigorta ve buatlar, çalışma alanlarında güvenliği de artıran önemli bir detaydır. İş kazalarının meydana gelmemesi için Mutel’de yer alan dayanıklı ve kaliteli ürünleri tercih edebilirsiniz.

  Sigorta Kutusu Fiyatları

  Sigorta kutusu fiyatlarında sunulan uygun seçenekler sayesinde farklı ihtiyaçlarınıza bir arada sahip olma fırsatı elde edersiniz. Tüm modellerin dayanıklı bir yapıya sahip olması buat ya da sigorta kutusu değişikliği yapmanıza gerek kalmaz. Yüksek kaliteli ürünler uluslararası güvenlik standartlarına uygun malzemelerden üretilir. Bu da her zaman güvenli bir kullanım olanağı sunar. Hemen siparişinizi vererek istediğiniz ürünleri bir arada satın alabilir ve gerekli yerlerde kullanabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.