Sırala
Görünüm:
1 2 3 4 5 ... 7
Toplam 103 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 ... 7

Hensel Marka Buatlar ve Sigorta Kutuları:

  • DK IP66 Kablo Bağlantı Buatı
  • Modüler Panolar
  • Sigorta Kutuları IP65
  • FK Yangın Buatı
  • Acil Durum Aydınlatma Buatı
  • WP IP68 Kablo Buatı
  • KF IP66/IP67/IP69 Kablo Bağlantı Buatı


Buat Nedir?
Elektrik tesisatında iletkenlerin birbiri ile eklendiği ve dağıtımlarının yapıldığı ek kutularıdır. Eklerin, buat dışında başka bir yerde yapılması yasaktır. Bir buat, kullanım yerine göre farklı ölçülerde ve tiplerde olabilir. Elektrikte ek kutusu olarak da adlandırılır.

Kasa ve Buat Nedir?
Yeni yapılan kaba inşaatlarda veya şantiyelerde elektrik telleri ile telefon tellerinin tek bir noktada kutu içerisinde toplanıp bu kutu üzerinden dağıtımını sağlayan genel olarak iki çıkışlı fakat son dönemde dört çıkışlı olarak karşımıza çıkan plastik kutulara buat ismi verilir.

Buat Kapağı Ne Demek?
Yapılardaki elektrik tesisatının toplanıp dağıldığı noktalardaki bağlantılara müdahale etmek için duvarlarda bırakılmış ve içi kablo dolu silindirik boşluğun, tesisattaki akımdan birileri etkilenmesin ve görüntü kirliligi yaratmasın diye ağzına kapatılan kapağa buat kapağı denir.

Sıva Altı Buat Ne İşe Yarar?
Buat kullanım alanına göre farklı çeşitte ve farklı tiplerde bulunabilir. Buat, insanları ve hayvanları aktif olan elektrik bağlantılarından uzak tutmaya yarayan bir malzemedir. Bunun yanı sıra kurulan bu bağlantıların nem ve kir gibi birçok dış etkenlerden korumaya yarar.

Sıva Altı Elektrik Tesisatı Nedir?
Elektrik tesisatı döşenecek olan yerin genel görünüşünü bozmadan boruların sıvanın altına döşenmesi ile yapılan tesisat şekline sıva altı tesisat adı verilir. Günümüzde sıva altı tesisatlar; betonarme ve tuğladan yapılan, sabit kulla- nım özelliğine sahip yeni yapılan binalarda tercih edilir.

Sıva Üstü Elektrik Tesisatı Nasıl Yapılır?
En sık kullanılan ve kullanım kolaylığı sağlayan dübeller plastik olanlardır. Kablo kanalları sıva üzerine vidalanarak monte edilir. İçinden kablolar geçirildikten sonra üzeri kapatılır. Böylece estetik, temiz ve tehlike arz etmeyen bir tesisat kurulumu sağlanmış olur.

Sigorta Kutusu Nedir?
Sigorta kutusu; evlerde, işyerlerinde, hastanelerde, inşaat sektörü ve elektrik akımı olan her yerde kullanılan şalter kutusudur. Çizilmiş projelere uygun bir şekilde ana elektrik hattından, kablolarla, elektrik dağıtım panosuna gelen elektrik enerjisi, sigorta kutusuna iletilir.

Bir Elektrik Devresinde Sigorta Ne İşe Yarar?
Elektrik sigortası, alternatif ve doğru akım devrelerinde kullanılan cihazları ve bu cihazlara mahsus iletkenleri, aşırı akımlardan koruyarak devreleri ve cihazı hasardan kurtaran açma elemanlarına denir.

Sigorta Kutusu Nasıl Çalışır?
Sigorta kutusunun içerisinde bulunan küçük sigortalar birer dirençtir. Bu dirençler belirli akımdan fazlası geçtiğinde atar. Bu sigortaların atması aracı kurtarması anlamına gelir. Eğer sigorta atmaz ise, çok fazla elektrik geçen akım kabloyu eritir.

Sigorta Kutusu Neden Yanar?
Sigortanın temel işlevi, devreden belli bir değerin üzerinde akım geçişi olduğunda elektrik tesisatını devredışı bırakarak güvenliği sağlamaktır. Voltaj seviyesi belli bir birimin üzerine çıktığında cihazlarımız yanarak kısa devre olur ve sigorta atması olarak bildiğimiz durum gerçekleşir.

Sigorta Sürekli Neden Atar?
Evde sigorta neden atar, şalter neden atar? : Evinizde veya iş yerinizde sigortanız sürekli veya arada bir atıyorsa bu genellikle sigortaya fazla yüklenildiğini veya kısa devre (şase) olduğunu gösterir. Evdeki sigorta hatta ana sigortayı bile attırabilir.

Blog

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.