Menü
 • menu
  Üye Girişi
  Şifremi Unuttum
  Kayıt Ol
  veya
  Sepetim
  Filtre
  Kategoriler
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
  Marka
  Model
  {{ FILTER.NAME }}
  Fiyat
  {{ SELECTED.TEXT }} ×
  Seçili Filtreler
  Görünüm :
  Toplam 110 ürün bulunmaktadır.

  Yüksek Tavan Armatürü Çeşitleri

  Tavan yüksekliğinin 5 metrenin üzerinde olduğu alanlarda tercih edilen yüksek tavan armatürü çeşitleri günümüzde pek çok alanda kullanılıyor. Endüstriyel tesisler, depolar, fabrikalar, hangarlar ve spor salonları gibi geniş alanlarda kullanılan bu armatürlerin aynı zamanda birçok farklı türü de bulunuyor. Dayanıklı ve sağlam kalitelerden üretilen bu armatürler düşük bakım maliyetleri ile dikkat çekiyor. Normal armatürlerden fiyat olarak daha yüksek bir değere sahip olan yüksek tavan armatürleri uzun süreli kullanımları ve sahip oldukları bu özellikler ile aradaki fiyat farkını da kısa sürede kapatmış oluyor.

  İhtiyaca ve kullanım alanına göre değişen yüksek tavan armatürleri sağladıkları avantajlar açısından çeşitleniyor. Hızlı bir amortisman süresine sahip bul armatürlerden maksimum performans alınması için ise hem TSE belgesi hem de Enec Belgeli Driver sahibi olması uzun süreli kullanım açısından önem taşıyor. Mutel.com sitesinde yer alan ürünler ise sahip oldukları belgeler ve garanti süreleri ile kullanıcıya tam bir fiyat performans ürünü olduğunu gösteriyor.

  Yüksek Tavan Armatürü Nerelerde Kullanılır?

  Normal konut ve işyerlerinden daha büyük çaplı alanlarda kullanılan yüksek tavan armatürleri farklı özellikleri ile farklı kullanım avantajları sağlıyor. Bu nedenle de piyasada birçok farklı armatür çeşidi bulunuyor. Led yüksek tavan armatürü modelleri de günümüzde en çok tercih edilen armatürlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

  Geleneksel lambalara göre çok daha uzun ömürlü olan led yüksek tavan armatürleri, bakım ve onarım maliyetlerini de büyük oranda düşürüyor. Aynı zamanda daha az enerji tüketmesi nedeniyle enerji maliyetinden da tasarruf sağlayan led armatürler, işletmenin maliyet kalemlerinde düşüşe yol açıyor. Ayrıca daha doğal ve parlak bir ışık üreten led yüksek tavan armatürleri daha konforlu ve verimli bir çalışma ortamı yaratıyor.

  Pelsan yüksek tavan armatürü çeşitleri de yine işletme sahiplerinin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Hima, Karpat, Monte, Salto Etna Food, Etna Frozen, Nte 60 ve Neta Asimetrik gibi birçok farklı modele sahip olan Pelsan yüksek tavan armatürleri, kalitesiyle dikkat çekiyor. Her türlü ihtiyaç ve kullanıma uygun modelleri ile yüksek tavanlı işletmeler için çözüm üreten Pelsan markası, ürünleri 5 yıla kadar garanti ile kullanıcısına ulaştırıyor.

  Işık üretmek için sodyum buharını ısıtan sodyum ampul çeşitleri endüstriyel alan aydınlatması ve spor salonları gibi geniş alanların aydınlatılması için yaygın olarak kullanılıyor. Yüksek ışık çıkışı ile hem geniş bir alanı aydınlatan hem de endüstriyel alanlarda üretim için önemli olan görüş kalitesini artıran bu lambalar, geleneksel lambalara göre daha az maliyetlidir. Daha az enerji tüketen ve daha uzun ömürlü olan sodyum lambalar sarı ışık üretirken kullanım alanı da buna göre seçiliyor.

  Evlerde, işletmelerde ve farklı mekanlarda sıklıkla tercih edilen led lamba modelleri ise hem aydınlatma hem de dekorasyon açısından oldukça dikkat çekiyor. İç ve dış mekanlarda kullanılan led lambalar, düşük maliyetle yüksek performans almak isteyenlerin favori aydınlatma sistemleri arasında yer alıyor.

  Geleneksel muadillerinden üstün bir performans sergileyen led floresan lambalar ise özellikle geniş alanların aydınlatmasında sıklıkla kullanılıyor. Diğer aydınlatma sistemlerine göre daha yüksek bir enerji verimliliğine sahip olan led floresanlar, eski model floresan lambalardan 20-40 kat daha uzun ömürlü olarak karşımıza çıkıyor. Bu da bakım ve değişim maliyetini çok büyük oranda düşürmesi nedeniyle bir avantaj olarak kullanılıyor.

  Düşük ısı üretimi, hızlı başlama, geniş renk seçenekleri ve uyumlu armatürlerin çokluğu da diğer tercih sebepleri arasında yer alıyor. Bu da konutlarda ve iş yerlerinde diğer aydınlatma sistemlerine göre daha yoğun şekilde tercih edilmesinin yolunu açıyor.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.