Menü
menu
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
veya
Sepetim
Kategorinin Öne Çıkan Markaları
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Seçili Filtreler
Görünüm :
Toplam 20 ürün bulunmaktadır.

Acil Yönlendirme Armatür Çeşitleri

Acil çıkış armatürü, kalabalık ve büyük alanlarda güvenliği sağlamak için kullanılır. Alışveriş merkezleri, okullar, hastaneler, rezidanslar ve kamusal alanlarda bu uyarı işaretlerinin kullanılması önemlidir. Exit yönlendirme armatürü ile yangın, deprem ya da tehlike yaratacak bir anda güvenlik daha kolay sağlanabilir. Ayrıca büyük binalarda çıkışı bulmak güç olduğu için bu tarz yardımcı ekipmanlara ihtiyaç vardır.

Çıkış kapılarına yapılan yönlendirmeler, karmaşanın önlenmesi noktasında da önemlidir. Dışarı bir an önce çıkılması gereken durumlarda kişiler, hemen yönlendirme işaretlerine bakarak yönünü bulabilir.

Acil Yönlendirme Armatürleri Ne İşe Yarar?

Acil çıkış yönlendirme işaretleri, özellikle acil durumlar sırasında işe yarar. Herkesin görebileceği bir noktaya monte edilmesi gereken bu işaretler, aynı zamanda yeterince anlaşılır olmalıdır. Üzerindeki yazıları silinen ya da aydınlatması bozulan bir ürün, hemen yenisiyle değiştirilmelidir. Aksi takdirde karışıklık yaşanmasına neden olabilir.

Acil çıkış işaretlerinin kullanımı iş sağlığı güvenliği açısından da önemlidir. Acil durumlarda bina tahliyesinin hızlı şekilde yapılması için yasalarda bu tür levhaların kullanımı zorunlu kılınmıştır. Kullanımın yanı sıra bu tür işaretlerin gerekli standartlara uygun olması da önemlidir.

Acil Yönlendirme Armatürü Çeşitleri

Acil aydınlatma armatürü seçeneklerinin özellikleri, ebatları da birbirinden farklıdır. Bazı modeller sarkıt şeklinde asılır. Bazıları ise üzerinde bulunan çengeller vasıtasıyla duvara tutturulur. Mafsallı ve sıva altı gibi farklı modeller de vardır.

Bazı modellerin üzerinde sadece “EXIT” yazar. Modellerden bir kısmında EXIT yazısına koşan adam, kapı resmi ve kapıyı gösteren ok yer alır. Hem Türkçe hem de İngilizce Çıkış yazan modeller de vardır. LED aydınlatmalı modeller ile hem gece hem de gündüz kesintisiz bir aydınlatma elde edilir.

Pelsan markasına ait modeller, olumsuz dış etkenlere karşı yüksek dayanıklılık sergiler. Korozyon ve darbe dayanıklılığı sunan modeller en az 6 saat boyunca kesintisiz çalışır. Hastane armatürleri olarak da bilinen bu modeller, yasal yönetmeliklere de uygundur. Yangın ve iş sağlığı güvenliği yönetmeliğine uygun olan modeller sayesinde yasal denetimlerden sorunsuz şekilde geçebilirsiniz.

Acil Yönlendirme Armatürü Nasıl Kullanılmalıdır?

Armatürleri uygun alanlara sağ ve sol ok detaylarına dikkat ederek yerleştirmelisiniz. Çok katlı yapılarda okları takip ederek yolu bulacak şekilde yerleştirmelisiniz. Kullanım alanlarında armatürün görünmesini engelleyecek şeyler yer almamalıdır. Modellerde bulunan continius şarj yöntemi ile piller her zaman dolu kalır. Böylece LED aydınlatmanın sönmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Armatürün monte edileceği alan da doğru seçilmelidir. Sağlam olmayan ve armatürün düşmesine sebebiyet verecek yerler yerine sağlam bir duvar seçmelisiniz.

Acil Yönlendirme Armatürü Fiyatları

Acil yönlendirme armatürü fiyat seçenekleri son derece uygundur. Bu sayede tüm kullanım alanları için uygun sayıda armatür satın alabilirsiniz. Farklı modelleri kullanım alanlarına yerleştirerek doğru bir yönlendirme gerçekleştirebilirsiniz. Yol ve cadde armatürleri, projektörler gibi farklı ürünleri de Mutel’den satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.